Tanıtım Filmleri

Tanıtım Filmleri

İçeriği ve görsel yapısı güçlü bir tanıtım filmi, izleyiciye ve tüketiciye ulaşmanın en önemli yollarından biridir.

Peki tanıtım filmlerini nasıl yapıyoruz?

Kurumunuzu/firmanızı en iyi şekilde ifade edecek tanıtım filmini yapabilmek için öncelikle sizi tanımamız, öğrenmemiz gerekiyor. Yaptığınız iş ve rakiplerinizle ilgili araştırmalar yapıyoruz. Yapılan araştırmalardan sonra SineSet Film’in yaratıcı ekibi bir araya gelerek sonuca yönelik bir tanıtım filmi senaryo taslağı hazırlıyor. Senaryo taslağı kurumunuz/firmanız ile yapılacak görüşmeler neticesinde şekillendiriliyor ve son halini alıyor. Bu aşamada tanıtım filminin senaryosu, tanıtım filminin müziği, tanıtım filminin yapısında kullanılacak görsel efektler dahil, filmin yapısında bulunan her türlü bileşende fikirsel birlik sağlandıktan sonra çekim yapılacak lokasyonlarda keşif yapıyor ve çekim takvimini belirliyoruz.

Artık tanıtım filminin yapımı başladı. Peki bu süreçte neler oluyor?

Tanıtım filmi süresince kullanılacak müzik, aranjör tarafından hazırlanmaya başlıyor. Kurumunuza/firmanıza özel olarak bestelenecek olan film müziğinin tüm telif hakları tarafınıza ait olacak ve her türlü medya ortamında kullanabileceksiniz. Ayrıca bazı tanıtım filmi prodüksiyonlarında maliyet düşürücü sebeplerle stok müzik kullanımını da tercih edebilirsiniz.

Tanıtım filmi çekim günü

SineSet Film prodüksiyon ekibi senaryoya uygun ekip ve ekipmanı hazırlayarak çekim sahasında daha önceden belirlenen zaman aralığında çekimlererini gerçekleştirecektir. SineSet Film prodüksiyon ekibi çekim günleri boyunca 24 saat çalışma prensibi esasında çalışmalarını devam ettirir. Çekimler süresince kurumunuzun/firmanızın yetkilendirdiği bir yetkili ile sürekli istişare içinde olan prodüksiyon ekibi kurumunuzu/firmanızı ifade edebilecek en etkili görüntüleri bulmak için gece gündüz çalışacaktır.

Çekimler esnasında, SineSet Film prodüksiyon ekibinin çekim süresi kısıtı asla olmayacaktır. SineSet Film prodüksiyon ekibinin çekimler esnasında kullanacağı ekipmanları www.sinesetekipman.com sitesinden inceleyebilirsiniz. Bu web sitesinde gördüğünüz ekipmanların tamamı SineSet Film'e aittir.

Tanıtım filminin çekimleri tamamlandı.
Filmin yapım aşaması neredeyse yarılandı. Peki bundan sonrası?

Tanıtım filminin ham görüntüleri kurgu operatörü tarafından arşive aktarıldıktan sonra operatör tanıtım filminin montajına başlar. Tanıtım filminin montajı devam ederken, prodüksiyon amiri filmin varsa metin çevirilerinin ve profesyonel seslendirme sanatçıları tarafından seslendirme işlerinin stüdyo ortamında yapılmasını sağlar. Filmin taslak montajı tamamlandıktan sonra, müzik ve seslendirmeler kurguya ilave edilerek filmin taslağının seyredilmesi kurumunuz/firmanız yetkilileri ile birlikte yapılır. Bu toplantıda varsa talep edilecek değişiklikler tespit edilerek filmin ince kurgu işlemlerine geçilir.

Tanıtım filmi tamamlanmak üzere. Prodüksiyon Ekibi hızlı bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Tanıtım filminin ince kurgusu gerçekleştirilirken, aranjör bestelenen şarkının son halini oluşturarak miksajını yapıyor ve işini bitiriyor. Filmde kullanılacak sesler, seslendirmeler ve müzik final miks yapılabilmesi için ses tasarımcısına emanet ediliyor. Bu sırada görsel efekt uzmanı filmde kullanılacak efektleri ve tasarımları son haline getirerek çıktılarını almak üzere. Kurgu operatörüde renk düzeltme işlemlerine devam ediyor.

Tanıtım filmi neredeyse hazır. Filmin tamamlanmış halini seyretmek için oldukça sabırsızlanıyoruz.

Görsel efektler tamamlandı, filmin ses tasarımı tamamlandı, renk düzeltme işleri yapıldı, kurgu bir kaç defa kontrol edildi. Filmin final çıktısını artık alabiliriz. Tanıtım filmi, çıktıları çeşitli sosyal medya ortamlarında kullanabileceğiniz çözünürlüklerde alındıktan sonra artık kullanımıza hazır. Biz işimizi tamamladığımız için mutluyuz, umarız sizi de mutlu edebiliriz.
Copyright © SineSetFilm 2018. All rights reserved.